Lideri Berisha: Kur unë futa Shqipërinë në NATO, Luli lozte me brava, Rama i thoshte NATA

Lideri historik i PD tha se ish-deputeti socialist Spartak Braho po ben fushate per kandidatin e PD ne Durres Luan Hotin. Ai kerkoi qe demokratet te mos e votojne Hotin pasi ka krijuar monopol per tragetet. Gjithashtu, Berisha aku zoi dhe kryeministrin Rama se kur Shqiperia u anetaresua ne NATO ne vitin 2009, ai beri proteste duke dale me foto te ish-diktatorit Enver Hoxha, madje e quante NATO-n “nata”.

200 m larg zhvillohet nje beteje mes Durresit historik dhe ma’fies se qeveritareve qe duan te pla çkisin Durresin. Jane 820 mije m2 qe tua plaçkisin, 1 mije euro per çdo banor te Durresit. eshte vote per te mbrojtur pronat, historine.

U takon juve ne 6 mars te votoni per vokacionin perendimor dhe integrimin europian te shqiptareve.Votoni per te mbrojtur arritjet . Sot Europa eshte ne lu fte, diktatori gja katar i Kremlinit dhe shpalos forcat e tije me te pafajshem. Ne NATO Shqiperine e integroi PD. Mos harroni se  Rama pak vite me pare e quajti NATO nata duke bere proteste me foto te Enver Hoxhes, ndersa Basha lozte me brava. 6 mars keni mundesi te zgjidhni te ardhmen europiane te Shqiperise.

Kjo zonje i ndau ne ca te nenes dhe te njerkes me bonuset. U soll si fanatike socialiste.

Pyetjen e pare sikur e kapi korrenti, iku ne menyre arr ogante. Paguan per çdo ton pleh dhe nga kudo e çon ne Sharre dhe nuk çon nje landfill, Zonja nuk e mbajten nervat dhe ia mbathi se kishte frrike nga pyetjet se do i hiqeshin petet e lakrorit se do i dilnin e perfshire. Nuk votohet nje njeri qe mendon me shume per Ramen nje njeri qe mendon pasurohet, qe firmosi ne menyre te paper gjegjshme de met.

Hoti zgjodhi nje humbes te pashprese, eshte kampion i humbjes. Nuk te falet monopoli. Jemi parti anti-monopol. Monopoli nuk eshte biznes. Luan, si demorkat ke shke lmuar statutin e PD, jemi parti e konkurences se lire. Spartak Braho me porosi te Rames ben fushate per Bashen, ben dhe per ty. Ketu i shkepusim te gjitha lidhjet. Asnje vote per Braven. Asnje vote per Spartak Brahon, asgje sna lidh me ata, deklaroi Berisha ne Durres.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *