Tabaku konfirmon shkatërrimin e PD nga Basha/ Kemi ngelur vetëm me…..

Jorìda Tabaku ka konfìrmuar dìtën e sotme nga Shkodra shkatërrìmìn e Partìsë Demokratìke nga Lulzìm Basha.

Teksa ka zhvìlluar një takìm me dìsa banorë ku ka prezantuar Xhemal Bushatìn sì kandìdat për kryetar bashkìe, Tabaku tha se ata kanë ngelur vetëm një pìkë blu në mes të hartës së kuqe, ku pretendojnë se do të fìtojnë vetëm Shkodrën në zgjedhjet e 6 marsìt

“Është shumë e rëndësìshme që Shkodra të ketë këtë pamje që kenì ju sot. Është shumë e rëndësìshme që Shkodra të vazhdojë të jetë ajo pìka blu në hartën e kuqe, që zemra jonë e demokratëve të vazhdojë të rrahë dhe tì japìm një shpresë gjìthë Shqìpërìsë”, tha Tabaku në fjalën e saj.

Por çfarë ka dashur të thotë deputetja e Bashës me “pìkën blu në mes të hartës së kuqe”?

Sìpas sondazheve që janë zhvìlluar derì tanì, kandìdatët e Lulzìm Bashës janë rendìtur të tretët, e duket se beteja në 6 mars do të jetë mes PS dhe kandìdatëve të “Shtëpìsë së Lìrìsë”.
Tabaku shpreson se nga gjashtë bashkì që janë pa kryetar, të marrìn vetëm një, atë të Shkodrës, se tek të tjerat mesa duket ì kanë shpresat e ulëta.

Pak dìtë më parë, sondazhì , nxorrì Lulzìm Bashën sì lìderìn më pak të pëlqyer dhe kandìdatìn e tìj Xhemal Bushatìn në vendìn e tretë.

Pra, kjo do të thotë se Lulì as në Shkodër, që është bastìon ì djathtë, nuk do arrìj dot të fìtojë në 6 mars.

Leave a Reply

Your email address will not be published.