Lideri Berisha i bën ofertë publike kandidatit të PD-së, Xhemal Bushati

Ish-kryeministri Berisha ndodhet sot ne Shkoder per te prezantuar Bardh Spahine, si kandidat per zgjedhjet e pjesshme lokale qe mbahen ne 6 mars.

Gjate fjales se tij, ish-kryeministri i beri thirrje kandidatit te Partise Demokratike, Xhemal Bushatit qe te bashkohet me kandidatin e tij, qe sipas tij perfaqeson opoziten e vertete.

Nder te tjera gjate fjales se tij, Berisha tha se Rama njesoj si eterit e tij e shikon veriun e vendit me ar miqesi.

Rama ndjek praktikat e vjetra. Eterit e tij i deklaronin zonat e veriut ar miqesore dhe ky vazhdon me ate mentalitet. Por ana tjeter pozitive eshte se Shkodren nuk e ma shtroi dot kurre ai. Le te perpiqet te thote se erdha kur u hap kisha ne nje kohe kur treni vinte tre ore me vone, por fatmiresisht Shkodra ka nje te mire se rrenat nuk ia beson kujt.

Ka nje kandidat tjeter. kandidati tjeter eshte nje aktivist i PD-se dhe ne nuk i mohojme asnje merite dhe kontribut. Por une shfrytezoj rastin t’i bej thirrje atij dhe mbeshtetesve te tij te bashkohen me kandidatin e opozites se vertete. Bashen nuk e braktisi Shkodra dhe Shqiperia pa arsye.

Ju i shikoni poll-et se ku ka rene. Po te behen me anetaresine nuk del gjekundi. Thirrja ime eshte per zotin Bushati te mos pranoje te perfaqesoje nje njeri qe perfaqeson nje peng. E ftoj zotin Bushati dhe te gjithe dmeokratet qe te bashkohen, te ulen dhe te diskutojne me Bardh Spahine, tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *