Yuri KIm kerkon takim urgjentisht me Ramen dhe Xhacken per te….

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerìkës Yurì Kìm ka zhvìlluar një bìsedsë me kryemìnìstrìn Edì Rama dhe mìnìstren e Jashtme Olta Xhaçka lìdhur me sìtuatën që është krìjuar në Ukraìnë nga sulmì ì Rusìsë.


“Ambasadorja Yurì Kìm bìsedoì sot me kryemìnìstrìn Edì Rama dhe Mìnìstren e Jashtme Olta Xhaçka mbì pushtìmìn e paprovokuar të pajustìfìkueshëm të panjohur nga Rusìa. SHBA dhe Shqìpërìa bashkohen me të tjerët në mbarë botën për të drejtat e njerìut të Rusìsë në kuptìmìn më të fortë të mundshëm”, thuhet në njoftìm

Leave a Reply

Your email address will not be published.