Plarent Ndrecaj, supermashtruesi dhe or’dineri me kostum zyrtar. Nga Min. Arsimit në Kryeministri

Deputeti Agron Shehaj dhe juristi Plarent Ndrecaj jane perfshire ne nje debat te ashper, ndersa ishin duke diskutuar per çeshtjen e inceneratoreve.

Ne emisionin “Opinion”, Shehaj aku zoi Ndrecajn duke i thene se po mbron persona te cilet SPAK i aku zon per vje dhjen e mbi tre milione euro.

Kjo gje ka sill reagimin Ndrecajt, i cili tha: “Çfare po mbroj? A keni fytyre ju a s’keni?”.

Pjese nga debati:

Shehaj:  Ajo qe thua ti eshte nje pergjigje vetem per tu justifikuar.

Ndreca: Ju jeni te çuditshem fare. Une ju them shikoni faktet ju shkoni prape..

Shehaj: Ju vidhni ne jemi te çuditshem, nuk e kuptoj kete gje.

Ndreca: Leri mo keto, ju vidhni, çfare i keni keto historira? Kush je ti qe thua ju vidhni? Si mund ta thuash?

Ndreca: A keni fytyre ju a s’keni.

Shehja: Fytyre nuk ke ti qe mbron ti dhe mos me thuaj mua ashtu… SPAK thote qe ai qe mbron t’i ka marre 3 milione e gjysme euro.

Ndreca: E degjon veten kur flet?

Shehaj: E ka thene SPAK-u e ti e mbron.

Ndreca: Me thuaj perballe.

Shehaj: Perballe te kam.

Ndreca: E degjon veten kur flet?

Shehaj: E ka thene SPAK-u dhe ti e mbron.

Me pas juristi Plarent Ndrecaj eshte perfshire ne nje debat tjeter me gazetaren Klodiana Lala.

Ndrecaj avokati i ‘zjarrte’ i aferes se inceneratoreve/ Soko: Ju genjeni. Lala: Je bere mbrojtesi me i madh i korrpsionit.

Juristi Plarent Ndrecaj eshte kthyer ne mbrojtesin me te zjarrte te skandalit te afers se inceneratoreve.

I ftuar ne ‘Opinon’ ndrecaj ashti si ne çdo dalje tjeter mediatike eshte kapur pas procedurave, duke theksuar se nuk ka çeshtje korruptive.

Kjo ka bere qe gazetarja Klodiana Lala e ka cilesuar Ndrecajn si mbrojtesin me te zjarrte.

Nderkohe qe eksperti i ekonomise, Pano Soko ka thene se te gjitha faktet qe ndrecaj kekron te mbroje inceneratoret jane genjeshtra.

Pjese nga debati:

Ndrecaj: Incenertori i Tiranes nuk ka hedhur asnje lek shteti shqiptar.

Soko: Ju genjeni, ka paguar shteti shqiptar.

Lala: Bravo ndrecaj, keni bere nje mbrojtje te madhe te skandalit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.