Shpërthen Kreshnik Spahiu ndaj Joridës: Kupa me kapak, kupa pa kapak. Basha sot, Rama mot

Me Tabakun, po i mbyllin kapakun prokurorise per te vazhduar me tej, ne nje moment historik kur pas 30 vjetesh aku za ka arrstuar ministra.
Me Tabakun, mbyllin kapakun e denon cimeve dhe faktorizojne Bashen per nje kauze qe ja vo dhen tjeter kujt.
Me Tabakun, hapin kapakun e provave dhe i demtojne ato.
Me Tabakun, mbyllin kapakun e protagonizmit te LSI qe denoncoje drejtperdrejt ne SPAK kete dosje.

Me Tabakun, mbyllin kapakun e akuzave, mbi parimin: “Nese do te deshtoj nje hetim, hap nje komision parlamentar.”
Me Tabakun, u mbyll kapaku i akuzave ndaj Rames, duke e nxjerr Kryeministrin transparent dhe te hapur me publikun per te deshmuar.
Me Tabakun, keta mbyllin kapakun e Foltores dhe protagonizmit saj opozitar, duke pushtuar mediat me surratet e grupit Basha.


Me Tabakun, mbyllen kapakun hamendesimeve se Rama nuk nderhyn tek pushteti gjyqsor.
Me Tabakun, mbyllen kapakun e shifres 430 milion qe Jorida s’po e gjente askund.
Me Tabakun, u mbyll kapaku i profesionistve, dhe i garantua vazhdimsia e Barbi politikes, e kukllave te preferuara nuk do i shikoni vetēm ne qeveri por edhe ne opozite.

Me Tabakun, mbyllin kapakun te gjithe dhe fitojne nga pak reklame: Basha sot, Rama mot.
Me Tabakun, mbyllen kapakun e tyre dhe fyen inteligjencen e çdo shqiptari. Te gjithe e duan Tabakun, sepse ajo i ve kapakun.

Fundja, ajo s’ka faj, 20 vjet ne politike si kukull ne parlament, pa punuar asnje dite ne jete. Prandaj mos u habisni kur fati i opozites ka fluturuar si balone Tabake dhe Tauke.

Leave a Reply

Your email address will not be published.