Edi Paloka i kujton Bashës se si ishte i katandisur, teksa rrëzohej busti Enverit/ Të kishe veshur …

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka iro nizuar deklaraten e sotme te Bashes, i cili gjate firmosjes se peticionit te dekomunistizimit, deklaroi se diten qe u rrezua busti i Enver Hoxhes ai ishte aty bashke me te tjeret.

Me ane te nje postimi ne Facebook, Paloka me shkruan se mire qe ishte ate dite ne rrezimin e bustit te diktatorit, por te pakten te kishte veshur pantallona te gjate, se ishte ftohte.

Postimi i Palokes:

Hajde se antarsimin ne NATO, liberalizimin e vizave dhe ndertimin e Rruges se Kombit , ja “hoqem” Berishes per 8 vite e ti atribuam ty per te te rritur ne syte e opinionit, po te dalesh tani se paske “terhequr “ dhe litarin per te rrezuar bustin …!!! Nuk te duket se ekzagjeron pak ?! Jo per gje po te pakten te kishe veshur pantallona te gjata se ai shkurti i ‘91 ka qene pak i ftohte per te dale me pantallona te shkurta…!

Leave a Reply

Your email address will not be published.