Andi Bushati dhe Manjani kërkojnë shpalljen Non-Grata të ambasadores Y. Kim

Gazetari Andi Bushati ka reaguar pas deklarates qe ambasadorja amerikane ne vendin tone beri per kandidatet e koalicionit “Shtepia e Lirise” ne nje postim ne rrjetet sociale.

Yuri Kim shkroi:  Pyetje per kandidatet: Nese sponsorizuesi kryesor i juaj eshte dikush i shpallur “non grata” per korrupsion domethenes, çfare po u premtoni votuesve saktesisht? Kush do te jene pronaret juaj nese fitoni dhe çfare detyrimi do te keni kundrejt tyre? Çfare duhet te presin shqiptaret? Çfare duhet te presin Shtetet e Bashkuara?

Ne reagimin e tij, gazetari Bushat, permes nje postimi ne FB, shkruan: Po nese sponsori juaj eshte hajjduti i inceneratoreve, shefi i ministrit te suksesshem Tahiri, personazhi i pergjimeve te BILD? Apo per keto ambasadorja nuk ka as sy, as memorie?

Nje tjeter reagim per deklaratat e ambasadores ishte dhe ai i ish-ministrit te Drejtesise Ylli Manjani, i cili kerkoi qe ajo te shpallet “non grata” nga autoritete shqiptare per nderhyrje ne fushate elektorale dhe minim te demokracise ne vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *