Vangjeli: Qëndrimi i Metës në Presidencë favori më i madh për Ramën. Me rikthimin e tij, Basha do të

Perballe Presidentit, qe ishte i ftuar ne ‘Kontrast’, analisti Lorenc Vangjeli komentoi vendimin e fundit te Gjykates Kushtetuese dhe pasojat e saj.

Vangjeli pati edhe nje ‘porosi’ per armiqte e Metes teksa shtoi se ai mundet vetem duke i dhene paqen, pasi ne lufte kthehet ne nje ‘boksier profesionist’.

Askush nuk eshte ne vendin e duhur ne kete histori. As Ilir Meta. Ai eshte nje boksier profesionist qe e kane lene ne piano te luaje muzike klasike. eshte njeriu me i painteresuar per te qendruar ne Presidence dhe mezi pret te jete ne detyren e tij atje ku di ta beje ate me mire. Nese duan ta mundin, duhet t’i japin paqe.  Ne lufte eshte ndryshe. Edi Rama ka pasur te drejte kur tha dy here se eshte presidenti me i mire qe ka patur vendi. I dha nje opozite te çartur dhe shpesh here edhe bu dallaqe, Ilir Meten si president. eshte i mire edhe sot qe nuk kishte asnje interes ‘ta vri ste’ por ta vik timizonte dhe te mos shkarkohej.

Askush nuk eshte ne vendin e tij. Basha do jete me i parendesishmi ne arenen e betejes qe do te filloje. Loja fillon pas pushimeve te veres, tha Lorenc Vangjeli ne perballe Presidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.