Detaje/ Berisha: Ja si po lobon Rama në SHBA kundër meje. 492 mln lekë mori vajza e Lindës

Ish-kryeministri Berisha ka bllokuar per disa minuta foltoren e Kuvendit duke replikuar pa mikrofon me ministren Elisa Spiropali. Berisha tha se kryeministri Rama lobon ne SHBA kunder tij dhe pro figures se presidentit serb Aleksander Vuçiç.

Replika nga socialistet erdhi nga ministrja e Shtetit per Marredheniet me Parlamentin Elisa Spiropali e cila i tha Berishes se damken e fundit e mori  nga SHBA dhe nuk i ka mbetur asgje veçse te shijoje perendimimin.

REPLIKAT

Berisha: Sa per hyrje ministrja e Kultures u jep 492 mln leke firmes belge ku punon vajza e zonjes Linda Rama. I them parafolesit se si çdo fjale qe nxjerr nga goja edhe ato qe tha, gjykata e ka de nuar per shpıfje. Per çdo gje qe thua ketu do de nohesh per shpıfje. Kam uruar Kosoven pa ardhur ketu per pavaresine.

Nuk e uroj ketu me ju sepse ju nuk e votuat ligjin per gjencidin serb. Nuk mund te uroj me ju sepse kreu juaj eshte vasal i Vuçiç qe lobon per ate ne SHBA dhe sul mon Berishen. Asgje nuk te shpeton nga lidhjet qe ke me krımın. Kam nje lajm te veçante sot. Sipas raportimeve te mediave, agjenci te ndryshme te zbatimit te ligjit  rezulton se jane identifikuar lidhje te shumta te krımıt shqiptar me zyrtare te shtetit shqiptar, Keto te dhena jane prane ketyre agjencive. Nje ndihme te veçante ka dhene nje aplikacion i perdorur nga narktrafıkantet shqiptare.

Elisa Spiropali: Qe kur eshte kthyer ne parlament kjo hije e te shkuares duket sikur edhe ata ne boten e pertejme kane deputetin e tyre. Kujt i thua hajn tij, kujt i thua Koke e Meduzes ti qe ke marre damken perfundimtare nga SHBA. Ik ne shtepi shijo perendimin, se nuk ka me agim per ty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.