Agron Shehaj flet për herë të parë për takimin me ambasadoren Kim/ Ajo nuk donte që …

Deputeti i Partise Demokratike, Agron Shehaj, eshte pyetur ne lidhje me nje takimin qe ai zhvilloi me ambasadoren Yur Kim, gjate kohes kur kandidonte per kryetar te PD.

Ne kohen kur Shehaj u takua me Kim, Berisha ishte shpallur non-grata, ndaj lidhur me kete takim u aludua se Shehajt mund t’i ishte kerkuar te distancohej nga Berisha.


Por deputeti e mohoi kategorikisht nje gje te tille.

Pjese nga biseda: 

Vangjeli: Ju zhvilluat nje takim me ambasadoren Kim. A ju ka kerkuar ajo te distancoheni nga Berisha?

Agron Shehaj: Ne asnje menyre nuk ma ka kerkuar. Kush fshihet pas ambasadores amerikane, nuk eshte korrekt ne raport me demokratet dhe me votuesit. Mua nuk ma ka kerkuar. Une jam i bindur, eshte e qarte se takimi me Y Kim, me ka demtuar me demokratet ne fushate. Por une u tregova luajal.

Nuk ka asgje te keqe te takoj ambasadoren Kim. Ai qe nuk u tregua i sinqerte ishte Basha, qe per kete çeshtje, beri sikur mbajti anen e Berishes. Pa mbeshtetjen, apo me heshtjen e zotit Berisha, nuk fitonte.

Kur zgjidhesh, me ndihmen edhe indirekte, me heshtje, sepse demokratet i kishin syte nga zoti Berisha. Duke e ditur se u zgjodh me kete ndihme dhe mbeshtetje, edhe sikur te ishte i detyruar per vendimin, duhet te jepte doreheqjen.
Te perdoresh ate mbeshtetje qe mori nga Berisha, per te su lmuar Berishen…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *