Partia Demokratike “Demaskon” rende Berishen/ Cdo dite nje mashtrim i ri nga non-grada, te gjithe e dime qe Berisha ka vetem hallin e tij dhe jo te……..

Partia Demokratike, ndërsa ka publikuar diten e sotme nje shkrim ku, rithekson se sot çdo shqiptar e ka të qartë se nëse mbështet Berishën e Metën, atëherë ka mbajtur në pushtet kryeministrin Edi Rama.

Gjithashtu PD thekson se ish-kryeministri Sali Berisha, po përdor kandidatët e “Shtëpisë” për hallet e tij. Ditë e re, mashtrim i ri. Ishte ky statusi kryeson i fjalise se shkrim te pratise demokratike. Kjo ka bere qe te gjith ne ate parti te jene kunder Berishes edhe pse ishte ky i fundit qe e themloj dhe jo basha i cili edhi aty nga dora e tij.

 

Non grata vjen vërdallë nëpër Shqipëri duke përdorur kandidatët e Shtëpisë së Ilirit për hallin e tij.

Non grata nuk mund të pranojë njeri tjetër prandaj kudo është ai, si kandidat, si kryetar, si udhëheqës, sa edhe Enver Hoxha do i’a kishte zili. Edhe emrat e pseudokandidatëve i prezanton me foton e tij. Sa më shumë i shtohen hallet, aq më shumë i shton mashtrimet. Siç bëri kur si një frikacak tha se do votonte kundër e kur erdhi koha e votës iku si burracak.

Demokratët e dinë se ai ka hallin e tij, ashtu se si edhe me 8 janar, qëllimi i tij është shkatërrimi i Partisë Demokratike. Sot çdo shqiptar e ka të qartë: nëse mbështet Berishën e Metën, mban Ramën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.