Në emër të Bashës, përgjigjet Salianji: Edhe sikur të humbim 6 bashkitë, kryetari nuk do të japë …

Deputeti i Partise Demokratike, Ervin Salianji, ka folur ne ZonaZero per zgjedhjet e pjesshme te “6 Marsit”.

I pyetur nga gazetari Thimi Samarxhiu nese Basha do jape doreheqjen po humbi  6 bashkite,deputeti demokrat tha se kjo eshte nje gare per kadidatet lokale dhe jo per drejtuesit politike.

Eshte e rendesishme te mos shperdorohet asnje vote. Jemi ne fushate zgjedhore, dhe secili prej drejtuesve te partise duhet te beje çdo gje per te fituar. Vota per çdo kandidat qe nuk eshte i PD, eshte vote per Ramen.

Garen brenda PD-se e rregullojme brenda partise me secilin qe ka ambicie. Sot eshte momenti qe secili prej nesh te dale ne terren e te grumbulloje vota. Kjo nuk eshte me nje beteje me nje pjese qe nuk eshte pjese me e PD-se.

Keto zgjedhje jane nje test per zgjedhjet lokale. Gara eshte mes kandidateve lokale te vendit dhe jo mes drejtuesve politike. Nje gare per ate qe i sherben me mire vendit, tha Salianji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.