Lajmi fundit! Kryebashkiaku Veliaj fiton betejën me FSHF kundër Armando Dukës

Pasi fitoi betejen perballe kreut te FSHF-se, Armand Duka, vjen nje reagim per kryetarin e Bashkise, Veliaj.

Permes nje reagimi, Veliaj tha se beteja u fitua per Tiranen.

REAGIMI I VELIAJT

Betejen per Tiranen e fituam! Ju falenderoj te gjitheve nga zemra qe besuat e mbeshtetet kauzen e pastrimit te llumit nga futbolli! Gjykata foli, le ta respektojme! Por duhet qe secili te beje betejen e vete ne cdo qytet, te pastrohet sporti nga ban dat!

Dite me pare publikuam dhe “betimin” qe kryebashkiaku Veliaj kishte bere per fitoren e kesaj beteje. Ja si deklarohej Veliaj:

Do te ishte ne pjekurine dhe burrerine e Armando Dukes, nese ka ende, qe te terhiqet vete nga gara dhe te thote se pa u sqaruar çeshtja e transparences se procesit, nuk mund te shkohet ne zgjedhje. Si mund te kete nje ishull, si FSHF, qe nuk e kontrollon askush? Ketu mundesite jane dy:

Ose sillet si njeri i pjekur, i rritur, i mençur, dhe i matur, dhe thote ‘une e kam çuar FSHF ne zgrip dhe praktikisht po perdor si justifikim nje ndeshje futbolli ne Tirane, qe te zgjidhem me padrejtesi’, dhe largohet vete, ose shteti i se drejtes do te duhet te reagoje dhe t’i thote – ‘me fal, ketu ndodhi nje fa ull dhe per kete fa ull ka karton te kuq, u shpreh Veliaj.

Ai beson se nuk do te kete zgjedhje per kreun e FSHF ne 2 Mars: E shoh shume te pamundur qe te kete zgjedhje ne 2 mars, sidomos pasi Ceferin tha, ‘fillimisht do te sjell nje mision per te pare te gjithe parregullsite’. Keshtu qe, nuk ka pse te nxitoje askush te beje zgjedhje, kur ne fakt u arrit nje marreveshje qe ne te kalojme fillimisht pak kohe per te pare parregullsite dhe t’i rikthehemi nje procesi ligjor vetem pasi ato te jene sqaruar. imagjinoni sikur ne 6 mars, ne Vore edhe ne Rrogozhine, qytetaret te shkojne dhe t’i gjejne kutite gjysme plot! Qe aty do thone: ‘eshte shitur ndeshja. Per çfare do te shkojme te votojme?

Leave a Reply

Your email address will not be published.