Frrok Cupi nuk le gje pa thene per presidentin/ Zbulon anen e tij te “erret”

Analisti politik Frrok Cupi ka komentuar zhvillimet me te fundit per iniciativen e shkarkimit te Presidentit te Republikes Ilir Meta, nje ceshtje kjo me disa seanca gjyqesore ne Gjykaten Kushtetuese, ku e fundit eshte mbajtur te henen.

Ne fjalen e tij Cupi ka kritikuar figuren e Presidentit lidhur me veprimet e tij ku shpesh here eshte pare ne rrjetet sociale teksa kendon, kercen, hedh valle apo konsumon dhe alkool.

Sipas analistit vendi nuk ka nevoje per nje President te tille, teksa askush nuk e priste qe Presidenti te “cmendej” ne kete menyre.

“Qénka i fuqishém Ilir Méta sé pi raki dhé bén budallalléqé. Psé ky lloj présidénti na duhét né, ky lloj brigadiér na duhét?

Nga do é dinim né sé Méta do çméndéj né kété ményré. Qé do piné raki né més té publikut.” -tha Cupi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.