Myslim Murrizi: Është detyrë përsonale e Doktor Berishës ta pastrojë gjithë këtë pleh …

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi komentoi zhvillimet nē Partinē Demokratike nē njē kohē kur janē lajmēruar dy kuvende, i pari nē 11 dhjetor nga ish kryeministri Berisha dhe i dyti nē 18 dhjetor nga kreu i PD Basha.

I pyetur se nēse e beson Berishēn, Murrizi tha: “Do tē shkoja nē 11 dhjetor po tē isha delegat. E di pēr çfarē e besoj Berishēn, karma ka pēr tu kthyer dhe e ka xheza (dēnim) them unē nga Zoti, jo nga politika, tē ribējē atē qē ka ç’bērē vetē, tē marrē kominoshet dhe lopatēn dhe tē pastrojē plehun e vet nē parti.

E ka detyrē ndaj demokratēve. Se askush nuk ikēn nē botēn tjetēr pa i larē tē gjithē kētu”.

Murrizi tha mē tej se: Tani tē besoj unē qē besojnē nē Zot kēta qē vijnē nga PPSH dhe kanē prish kishē e xhami, jo se besojnē por e kanē frikē kur janē nē prag tē sē keqes.

Elita vendimmarrēse shqiptare thotē e duam Amerikēn fort. Asnjēherē , vetēm se e kanē frikē.

Pse me tē kapērcyer ylberin ēshtē kjo punē, po kēta deri nē ’90 tē rrasnin nē burg po tē pērmendje Amerikēn dhe sot qenkan bērē pro amerikanē.

Unē edhe mbrēmē po mendoja, thashē mos ka ardhur Amerika mē pranē filozofisē sē kētyre, se kēta nuk e duan po e kanē frikē.

Pse ka hesht Berisha deri mē tani, unē e kam thēnē shpesh, kēta kanē qenē nē simbiozē si urtihi me plepin, tē shtrirē nē njē krevat dhe i kanē vēnē ata dy njeri- tjetrit dorēn nē qafē dhe e kanē kruajt atje ku u vjen rehat .

Basha ka dashur ta shesē vendimet e tij sikur i merr ai, Berisha, dhe kēshtu e ka shit dhe te ndērkombētarēt, qē unē nuk çfarē tē bēj, pra njē lloj flirti me njēri- tjetrin edhe kanē mbijetuar 8 vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published.