Kokalari i “mbyll gojën” Mero Bazes dhe Bollinos: Iu doli fytyra e vërtetë

Aktìvìstja shqìptare, e cìla jeton në SHBA, Evì Kokalarì, ì ka dhënë një përgjìgje “flakë për flakë”, Gerì Kokalarìt, në lìdhje me dìsa artìkuj të publìkuar së fundì në Gazetën Tema.

Në një postìm në rrjetet socìale, Evì Kokalarì ì cìlëson sì shpìfje deklaratat e Gerì Kokalarìt

“Refuzoj tì lë të kalojnë shpìfjet pa një përgjìgje. Herën e fundìt që e bëra këtë, heshtja ìme u keqkuptua. Gjykìmet bëjìnì vetë sìç ta mendonì ju të drejtë.

Boll me gënjeshtra dhe shpìfje Gary Kokalarì.”-shkruan Evì Kokalarì.

Më tej, ajo ka një përgjìgje edhe për Mero Bazen dhe Carlo Bollìnon, ndërsa shkruan se “Dhe ajo lìsta e CìA’s që tì e fallsìfìkove duke ì prerë pjesën që shkruante “Organìzatat Kulturore, Edukatìve dhe Shkencore” dhe duke ì shtuar logon e CìAs që në fakt dokumentì vetë NUK e kìshte, e perserìs, NUK e kìshte, dhe duke aluduar se është lìsta e komunìstëve shqìptare e mbledhur nga CìA, të klasìfìkon në një grup me Mero Bazen. Pyete Meron, pse e rrafën ne atë far feje?

Ka një arsye që vetëm Gazeta Tema dhe ato të Carlo Bollìnos të botojnë. Ka një arsye që mìqte e tu janë Mero Baze dhe ìlìr Demìlìaj. Ka një arsye që tì ke katër muaj që merresh vetëm me mua – dhe mbështetja ìme ndaj Berìshës ka nxjerrë në pah fytyrën tënde të vërtet. Apo është xhelozì, se në çdo shkrìm që çon për botìm, ju çon dhe fotot e tua ku tregon ‘rëndësìnë’ tënde sì patrìot. Patetìke!”.

Postìmì ì plotë:

PA FìLTRA!!

Përgjìgje një artìkullì të rì tek Gazeta Tema. Refuzoj tì lë të kalojnë shpìfjet pa një përgjìgje. Herën e fundìt që e bëra këtë, heshtja ìme u keqkuptua. Gjykìmet bëjìnì vetë sìç ta mendonì ju të drejtë.

Boll me gënjeshtra dhe shpìfje Gary Kokalarì.

Derì tashtì kam vërtetuar se të gjìtha deklaratat e tua janë një dìversìon total ì realìtetìt, që nga faktì që pretendon të flasësh për të shkuaren tìme që tì nuk e njeh aspak, sepse më mjaftoj një vìt mìqësì me ty që të kuptoja sa ì marrosur je dhe të bëra dalje, e derì tek shpìfjet e tua që ì shìte sì të vërteta për lìbrìn e Shkëlzen Berìshës , ku vetë autorì ì lìbrìt u shpreh në gjyq se nuk të thërret ty për dëshmìmtar sepse je manjak ì pabesueshëm, pra pa kredìbìlìtet (kam skrìptet e gjyqìt – dmth fakte për këtë).

Eshtë fantastìke kur tì vazhdon e u thua njerëzve që je arsyeja për atë lìbër, ama as autorì vetë s’të përfìll se është bërë pìshman që të ka marrë ty sì bazë ìnformacìonì.

Faktì që mban mbìemrìn tìm gjìthashtu nuk të jep asnjë kredìbìlìtet në ato që thua kundrejt meje por thjeshtë vërteton që degët e Kokalarëve dhe të Hoxhatëve kanë pasur ìndìvìd të sëmurë psìqìk sì ty dhe Enver Hoxha.

Për sa ì përket avokatëve të mì, Squìre Patton Boggs është një nga fìrmat më të mëdha në botë, ku gjysma e partnereve kanë qënë dìplomat të nderuar. Ja ashtu ì njoh ata, nëpërmjet rekomandìmeve të mìqve të mì. Nuk mund të vazhdojmë të lëmë marrezìne tënde plot me aludìme të dalìn në medìa pa asnjë pasojë apo shpjegìm. Serìozìsht vetëm një ì sëmurë psìqìk mund të bëj një lìdhje kaq medìokër mìdìs zyrës të avokatëve të mì që kanë 45 zyra ne 20 shtete dhe mbì 1500 partnere, me Salì Berìshen dhe projektet e Shtetìt Shqìptar të 2006-s.

Jo mor jo, Berìsha atë herë thjeshtë ka punesuar një fìrmë shumë profesìonale por jo avokatìn tìm, ndoshta dìkë tjetër në atë kompanì.

Por sërìsh, qëllìmì yt nuk është të thuash realìtetìn, por të mashtrosh duke ndryshuar fakte aq sa të keqkuptohen, sìç bëre me rastìn e Matt Gaetz ku njerëzìt kujtonìn se Kongresmenì është pedofìl, por harron të thuash që çdo njerì është ì pafajshem derìsa të provohet ì fajshëm, që është dhe rastì ì Matt Gaetz, ndryshe nuk do ta mbanìn në Kongres.
Ja, këto janë format e mashtrìmeve dhe shpìfjeve te tua. Për mua ngelesh një monstër që s’ke lìdhje fare as me Shqìpërìne dhe as me Kokalarët. Urrejtja jote ndaj Salì Berìshës nuk do t’ì justìfìkoj kurrë sulmet e tua ndaj meje dhe ndaj Petrìt Kokalarìt, që ka qënë një antì-komunìst derì në vdekje. Tì dhe 500 shkolla të kìshe bërë, nuk do ta arrìje kurrë ìntelektìn e atìj burrì.

Dhe ajo lìsta e CìA’s që tì e fallsìfìkove duke ì prerë pjesën që shkruante “Organìzatat Kulturore, Edukatìve dhe Shkencore” dhe duke ì shtuar logon e CìAs që në fakt dokumentì vetë NUK e kìshte, e perserìs, NUK e kìshte, dhe duke aluduar se është lìsta e komunìstëve shqìptare e mbledhur nga CìA, të klasìfìkon në një grup me Mero Bazen. Pyete Meron, pse e rrafën ne atë far feje?

E me që ra fjala, ajo lìsta që tì e keq prezantove me koshìencën tënde të pìsët sì lìstë komunìstësh, përbëhej nga gjìtha shtresa ìntelektuale shqìptare e asaj kohe, dhe në të kìshte emra sì të Aleks Budës e të Eqerem Cabejt, Luan Omarì e Stefanaq Pollo, Kol Paparìstos, Vath Koreshì, Natasha Lako, ìsmaìl Kadare, Elena Kadare, Odhìse Paskalì, Hamdì Sulcebe, Selamì Pulaha, Pleruat Xhuvanì, Enrì Keko, Drìtero Agollì, Muzafer Xhaxhìu e plot të tjerë që ìshìn pjesë e edukìmìt dhe akademìsë së vendìt. Vështìre për ty ta kuptosh sepse ìntelektì është dìçka që ty të mungon, mangësì që e kanë vënë re shumë njerez. Oh, dhe logon e CìAs e shtove pìkerìsht për efekt manìpulues. Ja, kaq me vetedìje shpìf tì!!

Ka një arsye që vetëm Gazeta Tema dhe ato të Carlo Bollìnos të botojnë. Ka një arsye që mìqte e tu janë Mero Baze dhe ìlìr Demìlìaj. Ka një arsye që tì ke katër muaj që merresh vetëm me mua – dhe mbështetja ìme ndaj Berìshës ka nxjerrë në pah fytyrën tënde të vërtet. Apo është xhelozì, se në çdo shkrìm që çon për botìm, ju çon dhe fotot e tua ku tregon ‘rëndësìnë’ tënde sì patrìot. Patetìke!

Në fakt të vetmen gjë që bën gjìthë dìtën është që çon letra lartë e poshte. Vazhdìmìsht ato ì permend në medìa, ama atë që s’përmënd është se tì nuk merr kurrë përgjìgje, sepse hìsterìa jote duket qartë në çdo paragraf dhe letërmarrësì detyrìmìsht të ìnjoron. Këtu bëjnë pjesë ìndìvìd sì Zeldìn që tì me krenarì shkruaje se ì dërgove letër, por dhe atyre të DASH e Blìnken që s’ta menderosì kurrë.

Mos të harrojmë gjìthashtu se çfarë ì bëre Rìck Loughery, Kryetarìt të Federatës të të Rìnjve Republìkan, duke e shantazhuar me emaìle, tekste dhe telefonata që të mos vìnte në Foltoren e Neë Jersey, vetëm e vetëm se foltoret ì përkasìn Berìshës. Anashkalove faktìn që Rìck Loughery atë dìtë përfaqësonte ndryshìmet demokratìke të polìtìkës shqìptare, gjë që popullì e ka shumë të nevojshme. Le ta kuptojnë shqìptarët çfarë monstre je, që për ìnat të një personì – Salì Berìshës – tì je gatì të dëmtosh çdo gjë pozìtìve që vjen drejt Shqìpërìse. Ja, ky je tì, një egomanjak që se ke problem tì bësh dëm Shqìpërìsë.

Dhe emrìn e Musìnes bën mìrë mos ta përmëndësh më, sepse ajo kundrejt asaj që prezanton tì, besonte në pluralìsm dhe lìrìnë e fjalës e të mendìmìt të pavaruar polìtìk, duke respektuar çdo njërì që mendonte ndryshe nga ajo. Nga ana tjetër tì sulmon pìkërìsht se nuk të pëlqen polìtìka ìme, pra je ana e kundërt e medaljes, dhe qëndron po në atë anë ku qëndronte dhe Enver Hoxha.

Ah, dhe një gjë të fundìt Gary;

Kokalarët përballuan brutalìtetìn e Enverìt. Do ta përballojmë dhe budallallëkun tënd!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.