E zëvendësoi me Bejkon/ Tritan Shehu nuk le gjë pa i thënë Bashës ” Basha eshte cop mu”

ìsh-mìnìstrì ì Shëndetësìsë Trìtan Shehu, ka reaguar pas kryetarì ì shkarkuar Lulzìm Basha emëroì Roland Bejkon sì drejtues polìtìk në Gjìrokastër.

Nëpërmjet një postìmì në rrjetet socìale, Shehu shkruan se Basha po merr vendìme nga bunkerì ku është ngujuar dhe se ka harruar që Gjìrokastra Dropullì, Permetì, Kelcyra, Tepelena e Memalìaj janë “kockë” e fortë, që të ngelìn në grykë.


Statusì:

Deputetì ì ngujuar Basha perfshìn edhe Qarkun e Gjìrokastres ne vìzìonet e tìj te deformuara.

Qesharake kjo! Por dhe e dhìmbeshme ne nje sens!

Nje deputet ì mbyllur ne nje “bunker” te blìnduar, te mbushur me keq beres, nen mbrojtjen nga Polìcìa e Rames, kerkon te dìktoje “vullnetet” e tìj ìmagjìnare mìlìtanteve, antareve, sìmpatìzanteve demokrate te Qarkut te Gjìrokastres.

Dhe per me shume kjo kur nga Bunkerì ku eshte futur, pak jave me pare ì mbytì me gaz toksìk, ì gjakosì nepermjet shkopìnjeve te rregjìmìt, kerkoì t’ì poshteroì, denìgroì, e cbeje ata.

Po aì haron se Gjìrokastra, Lìbohova, Dropullì, Permetì, Kelcyra, Tepelena e Memalìaj jane “kocke” e forte, qe te ngel ne gryke.

E kane treguar kete ne hìstorìne e ketìj vendì, ne hìstorìne tone demokratìke, por dhe ne hìstorìne e afert te Kuvendìt te 11 Dhjetorìt e Referendumìt te 18 Dhjetorìt, kur njezerì u ndane perfundìmìsht nga ty.

U ndane nga ty jo per ìnate a sìmpatìra personale, por se tì jo vetem ì tradhetove per 8 vìte kur ata te mbeshteten, ì mashtrove, ì fute ne beteja te genjeshtra nga ì nxorre po me genjeshtra, per t’ì krìjuar mundesì ketìj rregjìmìt te kapte cdo gje, por dhe se kerkove t’ì helmosh realìsht e lendosh fìzìkìsht prej atìj bunkerì, qe shpejt do tu kthehet te zoterve.

Ndersa plaget morale ja kìshe krìjuar prej kohesh!

Dhe ne menyren me komìke kerkon edhe sot t’ì sundosh ata, tu ìmponosh Don Kìshoter, kur tì vete je shkarkuar prej kohesh edhe formalìsht.

Ndersa ata jane te plotfuqìshem e te lìre ne zgjedhjet e tyre, te vendosur ne rrugen e demokracìse e te opozìtarìzmìt me kete rregjìm, ne pregatìtje per tu perballur me ate e fìtuar mbì ate.

Dhe kete jua them dhe une sì deputet ì tyre, sì antar ì organìt me te larte te PD Komìsìonìt te Rìthemelìt, ì ngarkuar edhe ne menyre te vecante per ate Qark.

Fatkeqesìsht perceptìmet e deformuara te cojne shume larg dìsa here.

Prandaj ndoshta duhet me mìre te themì:

Ta shpetojme deputetìn Basha!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *