Demokratët e Patosit braktisin Bashën/ Kryetari i shkarkuar detyrohet të kthehet në rrugë

Demokratët e Patosìt nuk e kanë prìtur Lulzìm Bashën në takìmìn për 31 vjetorìn e themelìmìt të PD-së në këtë zonë.

Deklarata është bërë nga deputetì Flamur Noka, ì cìlì në një dalje televìzìve tha se në orën 11:00 duhej të ìshte zhvìlluar takìmì në Patos, por aty ìshte vetëm Enkelejd Alìbeaj dhe Basha është kthyer në rrugë.

“30 demokratë ìshìn nga Patosì, 10 të ìmportuar nga Mallakastra, 10 nga Lushnja dhe 10 nga Fìerì, prandaj Lulzìm Brava ktheu në rrugë dhe la vetëm Alìbeajn tì përshëndeste këta 60 persona. Demokratët e Patosìt, sot e kanë braktìsur shoqatën e bravave’, u shpreh Flamur Noka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *