Pjesemarrese ne dy Kuvendet e PD-se/ Deputetja Koti tregon tentativen per “pajtimin” ….PD do dale me e bashkuar nga dy Kuvendet.

Deputetja e PD e dale nga zgjedhjet e 25 Prillit, Sorina Koti, ka deklaruar se do te marre pjese ne te dy Kuvendet e PD, te thirrura nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha.

Koti deklaroi se demokratet kane nevoje per me shume informacion, per te kuptuar se cfare po ndodh ne PD.

Sipas deputetes demokrate, ideale do te ishte qe te kishte vetem nje Kuvend te PD, ku te perballeshin te gjitha palet.

Deputetja zbuloi se ka pqtur edhe nje tentative nga PPE qe te gjendej dakortesia qe te behej nej Kuvend i perbashket.

“Ka kohe qe e kam bere publike qendrimin tim. Do te jem ne te dy Kuvendet. Do diskutojme te gjitha problematikat qe demokratet kane ngritur. Eshte ne detyren tone qe ne te jemi atje. Nuk ka rendesi nese e ploteson formularin. Une mendoj se demokratet duhet te ndjekin te dy Kuvendet. Idealja do te ishte te kishim vetem nje KUVEND.

Menderhyrjen e Partive Popullore Europiane eshte rekomanduar te behet Nje Kuvend i perbashket. Ka informacione sekrete nga ambasada se pse Berisha eshte non grata dhe pse Basha e mori vendimin per Berishen. Demokratet duan me shume treansparence. Nuk duhet te kemi frike te shprehim mendimet tona”, tha Koti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.