LAJMI FUNDIT : Hidhet ne Ere Shtepia e Amando Dukes

NUk dihet nese ka te bejne me perplasjen e FUndit qe Armando DUka pati me dyshen Veliaj-Rama per garen ne Fshf, por nje sheprthim tritoli ka plasur tek shtepia e presidentit Aktual te Fshf, Armando Duak duke i demtuar deren e jashtme.


Ne shtepi ka qen vetem gruaja e Presidentit, pasi Zoti Duka nuk ndodhej ne shtepi.
Kjo ngjarje vjen pas tensioneve mes Armand Dukës dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ndërkohë, në mesditë forcat e policisë shkuan te biznesi i familjes Duka me urdhër të Ramës dhe Veliajt. Gjithashtu, Veliaj paralajmëroi edhe me sulme nga ana e SPAK ndaj Dukës dhe zyrtarëve të tjerë të FSHF-së. Gjithçka lidhet me garën për presidentin e ardhshëm të FSHF, ku kandidojnë Armand Duka dhe Dritan Shakohoxha. Edi Rama dhe Erion Veliaj kanë shpallur hapur planin e tyre për të shtënë në dorë edhe FSHF-në, institucion i cili siç shprehej Erion Veliaj në audiopërgjim, ishte ‘ishull i pavarur’, i pakapur ende

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *