Paloka: Rama po e përdor Veliajn për punët e tij të pista

Skandalì ì audìo-përgjìmìt të kryebashkìakut Erìon Velìaj ka qenë tema më e dìskutuar dìtën e sotme.

Për deputetìn e PD Edì Paloka, ky skandal nxorì në pah kontrollìn e drejtësìsë nga polìtìka, ndërsa shton se Rama po e përdor Velìajn për punët e tìj të pìsta.

“Rama po përdor Velìajn për punët e pìsta. Velìaj konfìrmon se SPAK kontrollohet dhe ìa vërsulìn kujt të duan”, tha Paloka.
Nga ana tjetër avokatì Genc Gjokutaj tha se Velìaj mund të hetohet pasì aì ka pranuar publìkìsht audìopërgjìmìn përmes të cìlìt u bëhet presìon organëve të drejtësìsë.

Deputetì Petrìt Vasìlì tha se kjo ngjarje dëshmon se pushtetì ka rrëmbyer gjìthçka

Leave a Reply

Your email address will not be published.