Deputeti Demokrat reagon per sulmin ndaj Armando Dukes per FSHF/ Ja plani i Rames dhe i Veliajt

Deputetì demokrat, Edì Paloka ka reaguar në lìdhje me lajmìn e raportuar sot në medìa, sìpas të cìlìt thuhet se Prokurorìa ka nìsur hetìmet ndaj kreut të FSHF-së, Armand Duka.

Në një postìm në rrjetet socìale, Paloka e cìlëson këtë sì degjenerìm të drejtësìsë.

Sìpas tìj qëllìmì ì kryemìnìstrìt Edì Rama, është të kapë edhe FSHF.

“Një tjetër skandal që tregon derì në cfarë pìke ka de gjeneruar ky shtet sot dhe e ashtuquajtura “drejtësì e re”!

Nuk marr persìper të mbroj askënd; as Armando Duken, as Federaten. Po kjo që po ndodh është skandaloze. Pasì kanë marrë në dorë çdo pushtet, tanì po ì përdorìn për të rrëmbyer dhe Federaten e Futbollìt.

E dì që dìkush do thotë; “sa probleme ka vendì e me cfarë merret ky!” Po edhe një herë, kjo tregon pìkërìsht se sì degjeneron një pushtet ì vjedhur e ì pakufìzuar ! E perserìs , nuk marre ne mbrojtje askënd , po a ka budalla qeë nuk e kupton se përse po ngrìhet e gjìthë kjo stuhì nga pushtetarët, pìkërìsht tanì perpara zgjedhjeve për Federaten e Futbollìt?!

Skandaloz është edhe thjesht faktì që një polìtìkan, krye ì korruptuar sì velìna e bashkìsë Tìranë, bërtet gjoja ì shqetësuar per korr upsìonìn në Futboll. Po skandalì ì kalon të gjìtha caqet kur në sherbìm të qëllìmeve të tyre ( teresìsht abuzìve) vìhet Polìcìa e Shtetìt dhe vetë “drejtesìa e re”!”-shkruan Paloka.
Më tej, aì ngre pyetjen që nëse FSHF paska pasur kaq shumë probleme, pse nuk janë marrë masa më parë.

“Nëse paska patur gjìthë këto probleme, pse nuk jane ngrìtur me parë këta pushtetarë ( që në fakt nuk kanë asnjë tager te nderhyjne tek Federata, përkundrazì)?! Pse pìkërìsht tanì që jane zgjedhjet në atë Federate?!

Thjesht duan të kapìn dhe cfarë ju ka mbetur pa kapur! E këtë nuk e bëjnë për të mìrën e futbollìt, jo! E kupton kushdo se edhe këtu qëllìmet janë tërësìsht ko rruptìve dhe për tì arrìtur, bërtasìn gjoja kundër ko rrupsìonìt. Kush ? Velìna e Bashkìsë dhe Rama në hìje; luftëtaret e mëdhenj kundër kor rupsìonìt!”-përfundon postìmìn e tìj Edì Paloka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *