Fatos Nano zgjohet nga gjumi i tij dhe ngacmon rende Berishen/Nuk je me “ujku” qe ishe dikur kur…

Ajo se cfare ka ren shum ne sy kohet e fundit ka qene qetesia qe zoti Nano ka bere per politiken shqipare duke ren ne nje gjum te gjate letargjik. Por diten e sontme ish-kryeministri I shqiperise nuk ka mundur te rrij me ne qetesi dhe ka thumbuan me fjale Berishe.

Nano I ka kujtuar atij “luften” qe ato te dy benin kur ishin aktiv ne politike duke I thene se si asnjeri prej tyre nuk dinte te terhiqej pas dhe se si cdo gje ishte shum me e bukur dhe e zjarrte ndersa tani me Bashen ishin bere si dy kotele te vogla qe vetem zihen per gjahun e tyre te vogel.

“Ku iku ujku I vjeter qe un njoh”a, ishin keto fjalet qe I ka percjlle Berishes duke I then se edhe ai po gabon me rrugen e tij qe po ndjek dhe se ka ardh momentin qe ai te terhiqej ne folene e tije dhe te mos e trazoj me shum politiken qe po vjen ne ditet e sotme.

Z.Nano nuk ka mundur te rrij pa permendur edhe nje fakt te cilin ai nuk e la ne harrese duke I then Berishes se koha e tyre tashme kishte mbaruar dhe se ka ardhur koha qe tia lene politiken ne duart e te rijve sepse ato jane e ardhmja e ketij vendit dhe se vetem ato mund ta cojne para kete vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *