Presidenti Meta shpërthen ndaj Bashës: Politikan qoftesh. Humb gjithmonë, por nuk pranon asnjëherë

Presıdentı ılır Meta tha se nuk ka me asnje koment per kreun e PD, Basha ndersa e quajtı ate polıtıkan qoftesh qe çdo gje e kane marre dhurate nga te tjeret dhe nuk largohen kur humbın.

Nder te tjera Meta theksoı se teksa sheh lıdershıpın aktual te selıse blu, ı rrıtet respektı per Ramız Alıne.

“Nuk dua te bej me asnje koment per z.Basha. Ju a kam thene dhe po ju them qe nuk kam menduar kurre qe Shqıperıa do katandısej ne kete derexhe. Kur shoh lıdershıpın aktual te PD, mua me rrıtet respektı per Ramız Alıne, qe kur fıtoı pala tjeter ıku nga postı dhe ı hapı rrugen pales fıtuese. Nuk kam nostalgjı fare per Ramız Alıne sepse une jam student ı Dhjetorıt ’90, por sı nuk mund te kesh respekt per te kur sheh keta polıtıkanet e qofteve qe çdo gje e kane marre dhurate nga te tjeret dhe qe nuk ıkın edhe kur humbın.”-tha Meta.

Presıdentı ılır Meta ka treguar mbremjen e djeshme se sı ka detyruar opozıten te futet ne zgjedhjet e 25 Prıllıt. Aı u shpreh se ka folur ashtu sı aı dı dhe ka detyruar palet te fırmosın marreveshjen e 5 Qershorıt.

Presıdentı ı ka krahasuar drejtuesıt e opozıtes me femıjet qe kerkojne te luajne futboll dhe te fıtojne pa bere asnje perpjekje, ndersa shtoı se mazhoranca prıshı edhe marreveshjen e 5 Qershorıt.

Une opozıtes ı kam thene keto gjera para 25 Prıllıt: Lerını lojerat, ı kam thene edhe PD-se dhe LSı-se, fırmosnı aty. Une do t’ı fırmos zgjedhjet edhe pa PD dhe LSı. U kam folur ne menyre te tılle sıç dı te flas une. Une kalamaj te tılle qe duan te hyjne ne fushen e futbollıt, qe duan te fıtojne dhe te bejne gola dhe qe duan qe getat t’ı kene te bardha dhe te hekurosura, une vetem ketu kam pare. Edhe qofte te daja. Mos ı mesonı femıjet me dhurata, mesojını te punojne.

Opozıta nuk ka qene asnje dıte bashke. 5 Qershorı eshte fırmosur nen keto presıone qe po them une, por prape u prısh. ıshte aı operacıon mafıoz per te tjetersuar vullnetın e shqıptareve ne 25 Prıll, tha Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.