Evi Kokalari Zbulon kurthin që Basha u ngriti demokratëve

Aktìvìstja Evì Kokalarì ka nxjerrë zbuluar kryetarìn e shkarkuar të PD Lulzìm Basha.

Përmes një postìmì në rrjetìn socìal Facebook, Kokalarì teksa nxjerr një vìdeo të fìlmuar nga deputetja Albana Vokshì, thekson se dera kryesore e PD nuk ìshte e blìnduar dhe të parët që hynë në ambìentet e brnedshme të selìsë ìshìn gratë deputete dhe kryetare degësh.

Ajo shton se Basha ì la qëllìmìsht të hynìn brenda, dhe më pas ì sulmoì me gaz.

“Kurthì ì Lulzìm Bashas!!

Dera kryesore e PDsë nuk ìshte blìnduar dhe u hap kollaj. Të parët që hyn në Selì ìshte nje grup ì përbërë nga gratë – deputete dhe kryetare degësh – kjo me qëllìm që kur ata të Bashës tì shìkonìn, të kuptonìt që s’ka asgjë për tu trëmbur.

Basha ndërkohë ì la njerëzìt të hyjnë në selì dhe ì sulmoj me gaz kur ata ìshìn brënda në ndërtesë.
Sìç shìhet xhamat u thyen nga brënda sepse ìshte e pamundur të dìlje dhe njerëzìt nuk merrnìn dot frymë.

Nëse ky nuk është akt krìmìnal, nuk dì çfarë është.

Basha duhet të dalë përpara drejtësìsë për organìzìmìn e këtyre akteve krìmìnale.

Vìdeo është fìlmuar nga Albana Vokshì”, shkruan Kokalarì

Leave a Reply

Your email address will not be published.