Edi Rama komenton me ndjeksit : Une i kam mundur te 2 dhe prap i mund por ka ardhur koha per paqe sepse sjemi Mesjetar…

Edi Rama live duke komentuar me ndjeksit ne rrjetet sociale :

Kultura politike dje mori nje goditje te tmerrshme, kjo parti eshte e marre peng nga 2 kufoma politike qe silleshin dje aty duke pritur gjakderdhje, por eshte koha per nje paqe politike sepse une dje pashe nje fatkeqesi aty buze lumit te lames, pleq te gjakosur dhe te lodhur, ka ardhur koha ta kaperceni kte llum 30 vjecar qe shkon pertej demokrateve dhe socialisteve.

Sulmet ndaj policise jan te pa tolerushme sepse eshte eprballur me shfaqje mesjetare dhe mos te nderhynin ne moment aty do kishim nje degradim mes njeri tjetrit. Demokratet duhet ta gjejne vete ate qe eshte per te udhehequr sepse ky vend ka kohe qe nuk ka opozite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *