Berisha: Humbja e senatorit Amerikat, nje humbje e madhe per gjith boten . Ai ishte i vetmi qe mbe……

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, postoi një mesazh ngushëllimi për Senatorin e ndjerë amerikan, Bob Dole. Ai nuk e muhon asnjeher ndihmen qe senatori i ka dhene atij ne cdo hap te ecjes se tij. edhe pse amerika e ka shpallun nongrada ai nuk e muhoj kurr asnjeher mbeshtetjen e tij.

Mbrëmjen e shkuar, kur u mësua lajmi për ndarjen nga jeta të Dole, foltorja e berishes ne shtetin Amerika mbajti nje minut heshtje.

Të dashur miq, Senatori dhe ish-kandidati për president i SHBA Bob Dole, një gjigant i politikes dhe moralit të kombit amerikan, hero i Luftës së Dytë Botërore, mik i shquar i kombit shqiptar dhe mbështetës kryesor i pavarësisë së Kosovës, mbylli sytë përgjithmonë.

Duke shprehur mirënjohjen më të thellë për mbështetjen e tij të jashtëzakonshme për Kosovën, lirinë dhe pavarësinë e saj, shpreh ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve dhe kombit amerikan për këtë humbje të madhe,” shkruan Berisha në mesazhin e tij.  Lajmetspeciale.info 

Leave a Reply

Your email address will not be published.