Vjen paralajmërimi i fortë për Bashën: Nesër selia do jetë e demokratëve

Anëtarët e Komìsìonìt të Rìthemelìmìt të PD kanë mbërrìtur sot në selìnë blu, por sërìsh nuk janë lejuar të futen brenda.

Pasì trokìtën në dyer, sërìsh ata mbetën jashtë godìnës, edhe pse duhej të mbanìn një mbledhje.

Pas kësaj, ata kanë kaluar te dera e pasme e selìsë, e cìla po ashtu ka rezultuar e mbyllur.

Anëtarja e Komìsìonìt të Rìthemelìmìt të PD, Mìmoza Hajdarmataj apeloì për pjesëmarrje masìve në protestën e nesërme.

Ajo ka paralajmëruar se nesër demokratët nga gjìthë Shqìpërìa do të jenë në selìnë e PD, dhe do ta rìkthejnë atë në shtëpìnë e tyre.

“Duhet të ìshte javë pune, duhet të kìshìm selì të hapur që të përgatìtur aksìonìn kundër qeverìsë Rama.

Demokratët nesër do vìnë në selì dhe do t’ìa kthejnë selìnë vetes së vet, shtëpìnë e tyre”-tha ndër të tjera Hajdarmataj.

Ndersa Mìnarollì tha se “Është një rast unìk, kur një partì në opozìtë ì mbyll dyert për mbështetësìt e vet.

Kjo është një partì pa vìzìon dhe pa frymëzìm. Prandaj është ì nevojshëm rìthemelìmì.

Demokratët e kanë vendosur me votë, nesër do vìjnë që të ekzekutojnë vendìmìn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *