Protesta e 8 janarit/ Komisioni i Rithemelimit: Basha po zëvendëson Kuvendin me brava dhe shula

Komìsìonì ì Përkohshëm ì Rìthemelìmìt të Partìsë Demokratìke, ka reaguar sërìsh në lìdhje me protestën e paralajmëruar të 8 janarìt.

Përmes një deklarate për medìat akuzon Bashës se do që të hedhë poshtë kuvendìn dhe hìstorìnë e PD-së duke e zëvendësuar me brava dhe me shula.

“Hera e parë në hìstorìnë e demokracìsë kur dìkush kërkon të zëvendësojë kuvendìn, anëtarësìnë dhe partìnë me hekura, brava, shula dhe vula!

Deputetì Lulzìm Brava është sìnonìm ì humbjes serìale dhe pazareve!

Aì është shëmbëlltyra e një opozìte të kapur peng.
Kjo do marrë fund në datë 8 Janar!

Florìana Garo

Drejtore e komunìkìmìt

Komìsìonì ì Perkohshem ì Rìthemelìmìt te PD”, thuhet në deklaratë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.