Lulzim Basha provokon me deklaraten e tij ” Asgje sdo ndodhe me 5 janar”

Habit Lulzim Basha me pergjigjet:”Nuk dal nga zyra e PD! Asgjë s’do të ndodhë në 5 janar. . .”

Deputeti Lulzim Basha vazhdon të shpërfillë vullnetin e 44 mijë anëtarëve demokratë të cilët e shkarkuan në Referendumin e 18 dhjetorit si dhe të injorojë afatin e vendosur nga Komisioni i Rithemelimit, për të lënë zyrën në PD, deri në datën 5 janar 2022.

Basha tha sot në konferencën për mediat se në 5 janar asgjë nuk do të ndodhë.

I shkarkuari në Referendumin e 18 dhjetorit tha se nuk do të dalë nga zyra e PD.

Ai tha se është edhe i përgatitur për çdo situatë.

Të njëjtën përgjigje ktheu edhe kur u pyet për protestën e 8 janarit 2022 nga demokratët, kundër uzurpimit të selisë blu nga i shkarkuari.

“Asgjë s’do të ndodhë. PD e përgatitur për çdo situatë e nuk do të lejojmë trekëndëshin e Bermudës, që në një vit që premton të jetë vendimtar për ndarjen nga tranzicioni ta zhvendosë fushën e betejës nga shumica e shqiptarëve nga regjimi i Ramës dhe patericave të tij te përplasja mes demokratëve për interesat e një personi të vetëm”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *