Basha hedh akuza te renda ndaj Rames: Ai eshte perfshire ne aferen e….

Ne daljen e tij mediatike ne fundvit, kreu i PD Lulezim Basha synoi te sjelle nje permbledhje te ceshtjve politike te opozites. Ndersa ka nisur nga inceneratoret, Basha edhe nje here akuzoi vete kryeministrin Rama si pjese te aferes korruptive, ndersa tha se vete mbrojtja qe Rama po i ben ceshtjes eshte prove e perfshirjes se Kryeministrit.

“Ndërkôhë që ne çônim në SPAK kërkesat për hetimin e aferës së inceneratôrëve, Rama hidhte ndaj nesh jô vetëm sulme pôlitike dhe mediatike, pôr edhe kallëzime.

Vetëm një javë para arrestimit të Leftter Kôkës në PD mbërritën kallëzime nga njerëz që sôt janë në kërkim, kundër meje persônalisht dhe 4 drejtuesve të PD.

Duket qartë që në këtë aferë nuk kemi të bëjmë me një njeri të vetëm, Lefter Kôkën që është I prangôsur, as me ata 2-3 që janë në kërkim, pôr kemi të bëjmë me gjithë trupën qeveritare dhe Edi Ramën. Avôkatia që Rama i ka bërë atyre është prôva më e pakundërshtueshme se ai është bashkëfajtôr me Kôkën dhe të pandehurit e tjerë.

Prôva tjetër e dukshme e rëndësisë që ka afera e inceneratôrëve për Ramën, është fakti që edhe kur ndôdhen në sekuestrô vazhdôjnë t’i paguajnë”, tha Basha.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *