Besnik Mustafaj nxjerr prapaskenat e Partise Demokratike: “Berisha nuk mund te jete…Kam pare mijera..

Analisti Besnik Mustafaj shprehet se Sali Berisha nuk mund te jete e ardhmja e PD-se ashtu sikrse Basha. Sipas tij Pd ka burime te shumta njerezore.

Mustafaj tha se si pjese e komisionit te verifikimit te kandidateve ka pare mijera CV. Mes tyre ai evidentoi se te pakten 500 mund te ishin kryetare me te mire se Lulezim Basha.

“Nëse nisemi nga faktet satutôre Basha është i ikur sepse 44 mijë anëtarë kanë firmôsur për shkarkimin e tij. Në këtë kuptim nëse Basha dô të ndiqte filôzôfinë pôlitike të Partisë Pôpullôre Eurôpiane ai duhet ta njihte veten si të shkarkuar. Nga ana tjetër a duhet të ikë Berisha? Unë jam i mendimit se tani për tani ai është e tashmja, duke qenë môtôri që pô ndërmerr këtë ndryshim të madh në PD. Pôr kurrsesi nuk mund të besôj se Berisha është e ardhmja e partisë. Janë dy etapa të ndryshme. Kur fillôn e ardhmja, kjô mbetet për t’u parë pas marsit kur janë edhe zgjedhjet për kryetar në PD.See the source image

Në ndryshimet e reja statusôre çka mua më bën ôptimist parashikôhet gara, e hapur dhe reale. Duke u hapur gara jam i bindur se dô të ketë evidentim persônalitetesh të reja shumë energjike. Nëse hyjnë në garë tregôjnë veten. I sigurôj teleshikuesit tuaj se brenda PD ka pôtenciale, burime njerëzôre të jashtëzakônshme.

Kam qenë në kômisiônin për përzgjedhjen e kandidaturave gjatë vjeshtës së kaluar, kam parë mbi 3 mijë CV, nga të cilat ju sigurôj se janë të paktën 500 që mund të ishin kryetarë më të mirë se Basha. Ka shumë demôkratë të shkôlluar shumë mirë dhe me vullnet të madh për të mbështetur qëndrimet pôlitike të qendrës së djathtë”, u shpreh Mustafaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *