Habit Kreshnik Çollaku: Demokratët e Foltores si serbët e Kosoves

Deputeti i Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku me anë të një postimi në rrjete sociale, ka krahasuar Foltoren me strukturat paralele të Beogradit.

Sipas tij, demokratët që janë pjesë e Foltores, nuk mund ta shkarkojnë Lulzim Bashën, aq sa strukturat paralele të Beogradit në Kosovë, nuk mund të shkarkojnë Albin Kurtin.

“E vërteta përkundër iluzioneve

Aq sa strukturat paralele të Beogradit në Kosovë mund të shkarkojnë Albin Kurtin aq dhe një strukturë paralele (nëse quhet Foltore apo jo ) mund të shkarkojë Lulzim Bashën”, shkruan Çollaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *