Sali Berisha del me paralajmerimin e forte/ Zbulon cfare po planifikon …

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmeron permes nje postimi ne rrjetet sociale se nuk do t’i ndaloje protestat. Berisha shkruan se do te protestojne deri sa te clirojne Shqiperine nga narko-shteti.

“Do te protestojme derisa te clirojme Shqiperine nga narko-shteti. Te rikthejme shpresen dhe te ardhmen per shqiptaret, kudo qe jane”, shkruan Berisha ne nje postim ne rrjetet sociale.

Dy dite me pare, nje proteste e thirrur nga ish-kryeministri u zhvillua ne sheshin para kryeministrise, kunder bashkepunimit Rama-Vucic.

“Théksoj sé kjo s’éshté njé protésté kundér bashképunimit rajonal por aléancés trilatéralé té Béogradit mé vasalét é tij Tiranén é Shkupin qé sjéll konfliktualitét, ushqén nacionalizmit dhé largon Ballkanin nga éuropa, véndos hégjémonisé sérbé né rajon dhé rajonin si zoné té influéncés rusé. Aq mé tépér kjo pérmban njé rrézik sérioz po té kémi parasysh sé dy véndé vasalé té Béogradit qé jané anétarésuar né kété aléancé jané véndé anétaré té NATOS-s dhé é kané béré kété akt pa marré asnjé miratim nga NATO”, tha Berisha nje dite pas protestes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *