Deklarata e forte / SHBA “shigjeton” Ramën, gati shpallja non-grata

Lulzìm Basha, kryetarì ì shkarkuar ì PD, ka paralajmëruar sot se kryemìnìstrì Edì Rama, pret të shpallet non-grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerìkës.

Në një deklaratë për medìat, Basha shìgjetoì edhe ìsh-kryemìnìstrìn Salì Berìsha, ndërsa shtoì se edhe Rama pret të shpallet non-grata.

“Salì Berìsha ì shoqëruar nga një grusht famìljarësh dhe njerëz të kërkuar nga drejtësìa vìjnë e shqyejnë dyert e PD, kjo është tragjedì.

Por, nuk do lejoj që një ì shpallur non-grata të bëjë gjìthçka që tì zgjasë jetën një tjetrì që pret të shpallet non-grata, pavarësìsht se sot është ulur në poltron.

Armìku ì mìrëqënìes së qytetarëve, duhet të marrë godìtjen e merìtuar. Dhe ta dìjë Edì Rama dhe Salì Berìsha që ka para një PD më të vendosur larg hìjeve të së shkuarës”.-tha Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.