Cfare ndodhi? Berisha shperthen ne lot gjate protestes…

Tashme ka nisur protesta e thirrur nga ish-kryeministri, Sali Berisha. Nderkohe sikurse shihet ne pamje disa te rinj po djegin ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”, flamurin serb.

Kjo proteste po vjen si nje reagim kunder ardhjes se Aleksander Vucic ne Tirane per nismen Ballkan i hapur si dhe per aferen e inceneratoreve qe coi ne pranga ish-ministrin, Lefter Koka.

Ish kryeministri Sali  Berisha eshte prekur kur i kane treguar nje poster kuq e zi mbi te cilin shkruhej “Kosova eshte Shqiperi”.

Posteri mbante edhe foton e legjendarit Adem Jashari, gje qe sic duket ka emocionuar liderin historik te Partise Demokratike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.