Referendumi për shkarkimin e Bashës/ Vjen reagimi i parë nga Ambasada Amerikane

Ambasada Amerikane ka reaguar për herë të parë, pas referendumit të organizuar nga Sali Berisha për të shkarkuar Lulzim Bashën dhe Kuvendin e thirrur nga kryesia e PD-së.

Faqja zyrtare e ambasadës ka shpërndarë një status dedikuar samitit për Demorkaci dhe ku nënvizohen 3 prioritete.

Postimi i Plotë nga Ambasada Amerikane:

partneritete për të forcuar bashkëpunimin midis demokracive
mjete të reja për llogaridhënie dhe transparencë
një pozicion për të koordinuar përpjekjet botërore kundër korrupsionitSamiti për Demokracinë mund të ketë mbaruar, por puna jona sapo ka nisur. Së bashku ne po nisin:

Leave a Reply

Your email address will not be published.