Mentor Kika publikon foton qe po THYEN rrjetin dhe ka nje paralajmerim per situaten e tensionuar ne PD

Gazetari Mentor Kika ka komentuar perplasjet qe kane ndodhur dje ne seline e PD-se, mes aktivistes Evi Kokalari dhe nje demokrateje.

Kikia paralajmeron se per aq kohe sa njerezit e thjeshte jane gati te shqyejne njeri-tjetrin per ata “lart”, ata “lart” do te vazhdojne te na shqyejne, te na rrjepin, te na zhvasin, te na bejne nje mije te zezat.

Postimi i plote:

“U nis pune burrash dhe perfundoi pune grashe…

Per aq kohe sa njerezit e thjeshte jane gati te shqyejne njeri-tjetrin per ata “lart”, ata “lart” do te vazhdojne te na shqyejne, te na rrjepin, te na zhveshin, te na bejne nje mije te zezat.

P.S 1: Nese fati i PD-se ka mbetur ta ndajne Evi Kokalari dhe kjo grua qe mbron Bashen, atehere opozita eshte fiks ne rrugen e duhur per tu rikthyer shpresen te rinjve. (Ne te tjeret ia kemi pire kafene e mortit shpreses me kohe).

P.S 2: Qe te mos me suleni ju te shoqatave per barazine gjinore, ate titullin nuk e kam patur per te fyer grate si pjese te shoqerise por “granine” si mentalitet.”- shprehet Kikia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.