Basha shkarkon Albana Vokshin nga Komisioni i Shendetesise, me te ikin edhe disa sekretare

Partia Demokratike sot ka depozituar ne Kuvend kerkesen per ndryshimin e kryetares se Komisionit te shendetesise Albana Vokshi dhe disa sekretareve.

Me kete vendim Vokshi shkarkohet nga detyra e bashkekryetares ne Komisionin e Shendetesise, ndersa sekretaret qe pritet te shkarkohen jane gjithashtu mbeshtetes te ish kryeministrit Sali Berisha dhe qe moren pjese ne Kuvendin e 11 dhjetorit.

Kujtojme qe me pare Albana Vokshi eshte shkarkuar edhe nga pozicioni i kryetares se Lidhjes Demokratike te Gruas se Shaiperise.

Ky vendim vjen edhe pas perplasjes qe u shenua diten e djeshme ne seline e PD, ku Vokshi dhe Evi Kokalari u perplasen ne PD me disa gra qe mbeshtesin Bashen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.